O szkole

Szkoła Podstawowa nr 153 im. ks. prof. Józefa Tischnera mieści się na Osiedlu Bronowice Nowe.

Dzieci uczą się tu w bardzo miłej atmosferze. Są otoczone serdeczną opieką, mają zapewnione bezpieczeństwo oraz wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogów.

Celem naszej pracy jest przygotowanie każdego dziecka do kontynuowania nauki poprzez fachowe kształcenie, a przede wszystkim wychowanie oraz indywidualizację procesu nauczania. Duży nacisk kładziemy również na działalność opiekuńczą. Jesteśmy przykładem dobrze prowadzonej pracy wychowawczej, pożytecznego współdziałania całej społeczności szkolnej.

Pod względem poziomu nauczania SP 153 znajduje się w gronie najlepszych szkół podstawowych w Małopolsce. Nasi uczniowie zostają finalistami i laureatami konkursów przedmiotowych, artystycznych oraz sportowych różnych  szczebli.

Proponujemy:

• Ciekawe zajęcia dydaktyczne, dużą dbałość o wychowanie dzieci, indywidualizację procesu nauczania.
  • Stałą, fachową pomoc pedagoga szkolnego.
  • Poradą służą również: pedagog terapeuta, logopeda oraz socjoterapeuta.
  • Naukę języka angielskiego od klasy pierwszej.
  • Edukację prozdrowotną.
  • Gimnastykę korekcyjną prowadzoną przez specjalistę z zakresu rehabilitacji wad postawy.
  • Zajęcia nauki pływania dla klas II, III, IV.
  • Wyjazdy na „zielone szkoły”, wycieczki krajoznawczo-turystyczne, obozy narciarskie.
  • Udział w konkursach szkolnych i pozaszkolnych.
  • Zajęcia w kołach zainteresowań: teatralno-artystycznym, plastycznym, muzycznym, przyrodniczym i językowym.
  • Zajęcia sportowe: piłka nożna, koszykówka, siatkówka, judo, tenis stołowy.
  • Kurs tańca.
  • Wyjścia do teatrów, kin, filharmonii, muzeów i innych ciekawych miejsc w Krakowie.

Posiadamy:

• Status Szkoły Ćwiczeń Uniwersytetu Pedagogicznego.
  • Bogatą bazę dydaktyczną.
  • Pracownie komputerową.
  • Bibliotekę wraz z czytelnią.
  • Pełnowymiarową salę gimnastyczną.
  • Salę do zajęć z gimnastyki korekcyjnej oraz salę do zajęć z judo.
  • Boiska w otoczeniu zieleni.
  • Świetlicę czynną od 7:00 do 17:00.
  • Stołówkę szkolną.
  • Gabinet medyczny z codzienną opieką pielęgniarki.
  • Gabinet dentystyczny.

Współpracujemy z:

• Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie i Uniwersytetem Jagiellońskim,
  • instytucjami wspierającymi system edukacji: Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną, Domami Kultury,
  • Policją, Strażą Miejską – szkoła objęta jest programem „Bezpieczny Kraków”,
  • międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym, klubami sportowymi: KS Bronowianka, TS Wisła,
  • Radą Dzielnicy VI,
  • Rodziną Szkół Tischnerowskich.

Tradycje Szkoły:

• Dni Patrona Szkoły ks. prof. Józefa Tischnera,
  • Jesienne Rajdy Tischnerowskie,
  • Dzień otwarty szkoły z prezentacją dorobku,
  • Lekcje otwarte dla przedszkolaków,
  • Bożonarodzeniowy Kiermasz Świąteczny połączony ze sprzedażą prac wykonanych przez dzieci.
  • Konkurs recytatorski,
  • Konkurs ortograficzny,
  • Ślubowanie Klas Pierwszych,
  • Przyjęcie Pierwszoklasistów poczet czytelników biblioteki szkolnej.
  • Udział w Dniach Bronowic,
  • Dzień Sportu.