NASZE TENISISTKI I NASI TENISIŚCI NAJLEPSI W KRAKOWIE

sdc12414W dniach 24 i 25 listopada 2016 r. dziewczęta i chłopcy z naszej szkoły wzięli udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym. W pierwszym dniu zawodów zostały rozegrane turnieje indywidualne, w drugim dniu turnieje drużynowe. Zawody sędziowali i prowadzili byli Mistrzowie Polski w tenisie stołowym: pani Jolanta Szatko i pan Zbigniew Kostuch.

czytaj dalej

Ósme miejsce Emilki na II Grand Prix Polski w Limanowej

tennisW dniach 11-13.11.2016 w Limanowej rozegrano zawody finałowe II Grand Prix Polski w tenisie stołowym młodziczek. Bardzo dobrze spisała się Emilka, która wywalczyła świetne ósme miejsce, dzięki któremu po raz pierwszy w swojej sześcioletniej karierze brała udział w dekoracji na najwyższym krajowym szczeblu.

czytaj dalej

MISTRZOSTWA KRAKOWA W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNM

SDC12291MISTRZOSTWA  KRAKOWA 

W  CZWÓRBOJU  LEKKOATLETYCZNM

 

31 maja 2016 r.  na stadionie lekkoatletycznym MOS Kraków-Wschód w Nowej Hucie zostały rozegrane w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży zawody w czwórboju lekkoatletycznym.

W zawodach szkołę naszą reprezentowała sześcioosobowa drużyna dziewcząt. Każda z dziewcząt wystartowała w czterech konkurencjach: biegu na 60m, rzucie piłeczką palantową, skoku w dal oraz biegu na 600m.  czytaj dalej

Wyniki szkolnych eliminacji IX Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania

DSCF8345_3430x2573

10 lutego 2016 r., w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 153 w Krakowie, odbyły się szkolne eliminacje IX Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania dla klas 1-6.
W konkursie wzięło udział 24 uczniów, w tym 11. uczniów z klas 1-2, 7. uczniów z klas 3-4 i 6 uczniów z klas 5-6.
Zadaniem uczestników było przeczytanie przygotowanego przez siebie fragmentu utworu związanego z początkami państwa polskiego, do końca panowania Bolesława Chrobrego.
Jury oceniało dykcję, interpretację tekstu oraz zachowanie limitu czasu. Czas czytania nie mógł przekroczyć 3 min.
Do finału, który odbędzie się 2 marca 2016 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie, ul. Rajska 1 – Oddział dla dzieci „Rajskie Jabłuszko”, przeszli zwycięzcy szkolnych eliminacji w kategorii klas 1-2, 3-4 i 5-6.

Jury w składzie: Małgorzata Kubiak – nauczycielka j. polskiego – przewodnicząca,
Hanna Ufir – pedagog szkolny,
Jadwiga Więcławek – nauczyciel bibliotekarz,
do finału zakwalifikowało:

W kategorii klas 1 – 2
Gabrielę Iwulską z klasy 1a


W kategorii klas 3 – 4
Cezarego Zduńczyka z klasy 4a


W kategorii klas 5- 6
Zofię Socha z klasy 6s

GRATULUJEMY!!!

Jadwiga Więcławek

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „ALFIK HUMANISTYCZNY”

W dniu 16 grudnia 2015 roku odbyła się XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Humanistyczny.
W konkursie uczestniczyło 15 613 uczniów z 451 szkół.
Dyplom 2 stopnia oznacza uzyskanie bardzo dobrego wyniku (powyżej 80% punktów możliwych do zdobycia)
Dyplom 3 stopnia oznacza uzyskanie dobrego wyniku (co najmniej 75% punktów możliwych do zdobycia)
W gronie osób wyróżnionych z naszej szkoły znaleźli się:

Hanna Lewkowicz Kl.2 Dyplom 2 stopnia

 Zofia Janik Kl. 2  Dyplom 2 stopnia

 Aleksandra Połeć Kl. 2  Dyplom 2 stopnia

Wiktor Wojtarowicz Kl. 3  Dyplom 2 stopnia

 Szymon Zuziński Kl. 3  Dyplom 2 stopnia

 Hubert Działo Kl. 4  Dyplom 2 stopnia

 Marlena Pater Kl. 4  Dyplom 2 stopnia

 Zuzanna Tylek Kl. 4  Dyplom 3 stopnia

 Barbara Pawlak Kl. 4  Dyplom 3 stopnia

 Hanna Flajszer Kl. 6  Dyplom 3 stopnia

 Joanna Lorenc Kl. 6  Dyplom 3 stopnia

Osobom nagrodzonym życzę dalszych sukcesów !

Szkolny organizator konkursu:

Agnieszka Iwulska

Laureaci konkursu Memory Master 2015

 

We wtorek 01.12.2015 roku uczniowie klas czwartych i piątych uczestniczyli w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego Memory Master 2015. Z radością informujemy, że jego laureatami zostali uczniowie klasy 5s: Dawid Kutermak (laureat II stopnia) i Ian Morgan (laureat III stopnia). Serdecznie gratulujemy im wspaniałego osiągnięcia i zachęcamy innych uczniów do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.

Laureaci konkursu Olimpus 2015 (sesja jesienna)

W środę 04.11.2015 roku uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych uczestniczyli w jesiennej sesji ogólnopolskiego konkursu języka angielskiego Olimpus 2015. Z radością informujemy, że jego laureatami zostali: Hubert Działo z klasy 4b (13 miejsce w Polsce na 1531 startujących) oraz Ian Morgan z klasy 5s (8 miejsce w Polsce na 2339 startujących). Serdecznie gratulujemy im wspaniałego osiągnięcia i zachęcamy innych uczniów do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.

WYNIKI KONKURSU „MAŁOPOLSKA W LITERATURZE, LITERATURA W MAŁOPOLSCE”

W środę, 9 grudnia 2015 r., o godz. 15.30 w Auli VIII Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie odbyła się gala Konkursu „Małopolska w literaturze, literatura w Małopolsce” organizowanego przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Krakowie.
Konkurs stanowił realizację zadania publicznego Województwa Małopolskiego w dziedzinie edukacji w 2015 r. pt. „Małopolskie czytanie”.
„Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego”.
Konkurs zrealizowano przy współpracy z Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie, z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Krakowie wraz z jej filiami w Małopolsce, Podgórską Biblioteką Publiczną w Krakowie.

W kategorii klas 1 – 3 jury oceniło 130 prac plastycznych nadesłanych z 31 szkół województwa małopolskiego.

Z naszej szkoły, zgodnie z regulaminem, do konkursu zgłoszonych zostało pięć prac plastycznych następujących uczniów:

Julii Kogut z klasy 2b Stanisław Wyspiański „Wesele”,
Nataszy Woźniak z klasy 2b Konstanty Indelfons Gałczyński „Zaczarowana Dorożka”,
Wiktorii Jakóbik z klasy 2b Jan Adamczewski „O smoku wawelskim i mądrym szewczyku”,
Hanny Lewkowicz z klasy 2b Jan Adamczewski „Legenda o Wadzie, która nie chciała Niemca”,
Mileny Kowalskiej z klasy 3b Lucjan Rydel „Leciał ptaszek”

Laureatką II nagrody została NATASZA WOŹNIAK z klasy 2b

 

W kategorii klas 4 – 6 jury oceniło 67 prac literackich nadesłanych z 26 szkół województwa małopolskiego.
Do konkursu zgłoszone zostały dwie prace:

Martyny Koronowicz z klasy 5s pt. „Wesele w szabatowy wieczór” oraz
Bartosza Bilika z klasy 6s pt. „W krainie króla Lema”.

Laureatką III nagrody została MARTYNA KORONOWICZ z klasy 5s

GRATULUJEMY!!!

ZOBACZ ZDJĘCIA