Informacje i ogłoszenia
Schola dziecięca
Dodany: czwartek, 11 lutego 2016 o godz. 23:32, przez: kredka

Parafialna schola dziecięca w ramach cotygodniowych spotkań przygotowuje się do oprawy muzycznej i liturgicznej niedzielnych Mszy Świętych z udziałem dzieci o godz. 10:30, jak również ubogaca swoim udziałem inne uroczystości i przedsięwzięcia parafialne (np. Jasełka). Nasza grupa działa już od wielu lat. Opiekunem scholi jest p. Karolina Pasiut – katecheta i nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej Nr 153 oraz Przedszkolu Samorządowym Nr 38.

Od bieżącego roku szkolnego do scholkowego team’u dołączyła p. Anita Mularczyk-Budzan (nauczyciel religii w SP Nr 153 i Przedszkolu Samorządowym Nr 137), wraz z  mężem – Januszem. Oprócz troski o szkolenie naszego warsztatu muzycznego, dbamy również o formację duchową

w ramach cotygodniowych piątkowych spotkań. Spotykamy się także godzinę przed niedzielną Mszą Świętą, aby bezpośrednio przed nią poćwiczyć śpiew i przygotować liturgię.

Schola lubi wspólnie spędzać czas, dlatego też często wyjeżdżamy na  wycieczki, organizujemy wyjścia do kina, „Mikołajki”, zabawy karnawałowe itp.

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci (dziewczynki i chłopców) ze szkoły podstawowej, aby dołączyły do naszej rozśpiewanej grupy i włożyły niebieską pelerynkę! J

Gdzie? Salka parafialna nr 5 przy kościele, par. pw. św. Jana Kantego w Krakowie, ul. Jabłonkowska 18.

Kiedy?  Piątek godz. 16:30 – 18:00

Niedziela godz. 9:30  przygotowanie i Msza Święta o godz. 10:30

Zajęcia adaptacyjne dla przyszłych pierwszoklasistów
Dodany: czwartek, 04 lutego 2016 o godz. 23:30, przez: kredka

UWAGA RODZICE PRZEDSZKOLAKÓW OBJĘTYCH OBOWIĄZKIEM SZKOLNYM W ROKU SZKOLNYM 2016/2017.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 153 w Krakowie, ul. Na Błonie 15d organizuje zajęcia adaptacyjne dla wszystkich dzieci, które we wrześniu 2016 r. mogą rozpocząć naukę w klasie pierwszej.

Zapraszamy dzieci do szkoły w kolejne czwartki w godzinach od 16:00 do 17:00.
Pierwsze zajęcia odbędą się w czwartek 11 lutego 2016 r. o godz. 16:00 w sali nr 103.
Terminy kolejnych spotkań: 18 lutego25 lutego3 marca, 10 marca31 marca, 7 kwietnia, 14 kwietnia, 21 kwietnia i 28 kwietnia.
Zajęcia będą prowadzone przez nauczycieli z naszej szkoły.

Każde dziecko może wziąć udział w całym cyklu obejmującym 10 spotkań, lub skorzystać z zajęć pojedynczych. Prosimy, aby dzieci miały ze sobą obuwie na zmianę.

PEDAGOG SZKOLNY - godz. pracy
Dodany: wtorek, 24 listopada 2015 o godz. 01:18, przez: kredka

PEDAGOG SZKOLNY mgr Hanna Ufir

PONIEDZIAŁEK - 8:00 - 14:30

WTOREK - 8:00 - 14:20

ŚRODA - praca w terenie

CZWARTEK - 10:30 - 14:00

PIĄTEK - 8:50 - 11:30 (8:50 - 9:35 zajęcia korekcyjno-kompensacyjne w klasie III a)

ZARZĄDZENIA DYREKTORA SZKOŁY PODSTWOWEJ Nr 153 im. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA z dnia 17. 11. 2011 r.
Dodany: wtorek, 23 września 2014 o godz. 21:59, przez: kredka

ZARZĄDZENIA DYREKTORA SZKOŁY PODSTWOWEJ

Nr 153 im. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA

z dnia 17. 11. 2011 r.

1.   Wprowadza się na terenie szkoły (poza salą gimnastyczną w czasie lekcji W-F)     bezwzględny zakaz  biegania, grania w piłkę, kopania się oraz imitowania elementów sztuk walki.

2.   Przypomina się o obowiązku przebierania obuwia z uwzględnieniem konieczności jasnej podeszwy  w obuwiu do poruszania się po szkole.

3.     Od dnia 29. 01. 2007 r. w Szkole Podstawowej Nr 153 im. ks. prof. Józefa Tischnera obowiązuje  bezwzględny zakaz przynoszenia przez uczniów sprzętu elektronicznego takiego jak: wszelkie odtwarzacze muzyki, gry, zabawki itp. oraz zakaz używania (włączania) telefonów   komórkowych.

Nieprzestrzeganie zarządzenia przez uczniów będzie skutkowało wymierzeniem kary zgodnie ze Statutem Szkoły.

W wyjątkowych sytuacjach uczeń będzie mógł skorzystać z telefonu za zgodą wychowawcy lub innego nauczyciela.

Interpretacja punktu 3:

Szkoła nie odpowiada za zaginięcie lub uszkodzenie sprzętu elektronicznego  przyniesionego przez ucznia mimo zakazu.

Telefon komórkowy - jeżeli koniecznie musi być przyniesiony do szkoły – ma być wyłączony i schowany. Nie wolno go wyjmować w czasie lekcji ani w czasie przerwy.

Telefon  komórkowy użyty w szkole bez zgody nauczyciela zostanie skonfiskowany i będą  go mogli odebrać rodzice z terminie wyznaczonym przez dyrekcję.

Dodany: niedziela, 10 października 2010 o godz. 22:54, przez: kredka

Na terenie szkoły obowiązuje całkowity zakaz:

• wprowadzania zwierząt
  • jazdy na rolkach
  • wprowadzania rowerów

Za wartościowe rzeczy, które nie są garderobą ucznia, pozostawione w szatni, szkoła nie ponosi odpowiedzialności.

Jan Hrynczuk

Poprawny CSS! Brak tabelarycznego układu strony Opera