Protokół z Finału VII Dzielnicowego Konkursu Talentów „Jestem genialnym dzieckiem, czyli pokaż co potrafisz”

P1080042Protokół z Finału VII Dzielnicowego Konkursu Talentów „Jestem genialnym dzieckiem, czyli pokaż co potrafisz”

 Dnia 28.05.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 153 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Krakowie odbył się finał VII Dzielnicowego Konkursu Talentów  pod hasłem: „Jestem genialnym dzieckiem, czyli pokaż  co potrafisz”.

Celem konkursu było odkrywanie młodych talentów i  promowanie uzdolnionych uczestników.

Jury w składzie:

Przewodnicząca:         Anna Strojny (nauczyciel nauczania zintegrowanego),

Członkowie:                 Sabina Augustyn – nauczyciel wychowania fizycznego,

Karolina Tabor – nauczyciel muzyki,

Agnieszka Dziubla – nauczyciel świetlicy

oceniało 12 występów (śpiew, taniec, gimnastyka artystyczna oraz gra na instrumentach muzycznych).

Ocenie podlegał ogólny wyraz artystyczny, w przypadku piosenek –  wokal, dykcja                      oraz poprawność językowa (piosenki obcojęzyczne), w tańcu – choreografia i poprawne wykonanie układu.

W finale wzięło udział 62 uczestników (soliści, duety, zespoły) z Samorządowych Przedszkoli nr 38 i 137 oraz Szkół Podstawowych nr  93 i 153.

 

Jury przyznało:

W kategorii 5-6 latków :

I miejsce – Wiktoria Skucha i Jakub Liro (grupa VII „Biedronki”) –

Samorządowe Przedszkole nr 38 „Akademia Zielonego Misia”

Uzasadnienie:

Czysty śpiew, równy, energiczny, pewny; ruch sceniczny.

II miejsce – Grupa VIII „Odkrywcy” –  Samorządowe Przedszkole nr 38

„Akademia Zielonego Misia” – taniec nowoczesny ze wstążkami

Uzasadnienie:

Synchronizacja,, interpretacja utworu muzycznego.

III miejsce – Zespół taneczny „Wiercipięty” – Samorządowe Artystyczne Przedszkole nr 137

Uzasadnienie:
Urozmaicona choreografia, oddanie charakteru utworu.

 W kategorii klas III-IV :

I miejsce – Natalia Bulsza – Szkoła Podstawowa nr 93

Uzasadnienie:

Ekspresja, piękne vibrato, dojrzałe, czyste wykonanie utworu.

II miejsce – Aleksandra Trojan – Szkoła Podstawowa nr 93

Uzasadnienie:

Zaprezentowanie trudnych elementów gimnastyki akrobatycznej do muzyki.

 III miejsce – Julia Draus – Szkoła Podstawowa nr 153

Uzasadnienie:

Poprawnie technicznie wykonany utwór na pianinie.

W kategorii klas V-VIII :

I miejsce – Aleksandra Połeć  i Hanna Lewkowicz – duet taneczny –

Szkoła Podstawowa  nr 153

Uzasadnienie:

Przedstawienie autorskiego układu choreograficznego, wspaniały wyraz artystyczny, opowieść taneczna, płynność wykonania elementów tanecznych.

II miejsce – Nadia Dukszta – Szkoła Podstawowa nr 153

Uzasadnienie:

Piękna barwa, vibrato, czyste wykonanie, dynamika.

III miejsce – Łukasz Płonka – Szkoła Podstawowa nr 93

Uzasadnienie:

Ambitny dobór repertuaru, zastosowanie tabulatury.

Wyróżnienie

Aleksandra Dmytrowska – Szkoła Podstawowa nr 153

 

Organizatorzy:                                                                                 Jury:

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.