FINAŁ DZIELNICOWEGO KONKURSU TALENTÓW – WYNIKI

P1030404Protokół z Finału VI Dzielnicowego Konkursu Talentw

„Jestem genialnym dzieckiem, czyli pokaż co potrafisz”

 Dnia 24.05.2018r. w Szkole Podstawowej nr 153 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Krakowie odbył się finał VI Dzielnicowego Konkursu Talentów  pod hasłem:            „Jestem genialnym dzieckiem, czyli pokaż  co potrafisz”.

Celem konkursu było odkrywanie młodych talentów i  promowanie uzdolnionych uczestników.

Jury w składzie:

Przewodniczący:         Zbigniew Kwiatek (nauczyciel języka angielskiego)

Członkowie:                 Anna Strojny (nauczyciel nauczania zintegrowanego),

Karolina Pasiut (nauczyciel muzyki),

oceniało 17 występów (śpiew, taniec, gimnastyka artystyczna, pokaz żonglerki piłkarskiej oraz gra na instrumentach muzycznych).

Ocenie podlegał ogólny wyraz artystyczny, synchronizacja i różnorodność trików piłkarskich, w przypadku piosenek –  wokal, dykcja oraz poprawność językowa (piosenki obcojęzyczne), w tańcu – choreografia i poprawne wykonanie układu, artykulacja.

W finale wzięło udział 141 uczestników (soliści, duety, zespoły) z Samorządowych Przedszkoli nr 38, 82,  137 oraz Szkół Podstawowych nr  50, 93, 138 i 153.

W kategorii 4-6 latków jury przyznało:

I miejsce – ex aequo

Aleksander Russek z Samorządowego Przedszkola nr 38

Uzasadnienie:

Repertuar o wysokim stopniu trudności, poprawna artykulacja (legato, detache, pizzicato, staccato) i intonacja, duży stopień zaawansowania technicznego.

Grupa VII „Biedronki” z Samorządowego Przedszkola nr 38

Uzasadnienie:

Różnorodność figur, synchronizacja, dynamika i ekspresja wykonania polskiego tańca narodowego „Polonez”.

 II miejsce – Grupa V z Samorządowego Przedszkola nr 82

Uzasadnienie:

Ciekawe wykonanie utworu, zachowanie rytmiki, umiejętność zgrania zespołu.

 III miejsce – Zespół „Wiercipięty” z Samorządowego Przedszkola nr 137

Uzasadnienie:

Subtelne wykonanie, estetyka i interpretacja artystyczna dopasowana do charakteru utworu.

W kategorii klas I jury przyznało:

II miejsce – Izabela Młodzianowska, Hanna Białobrzycka ze Szkoły Podstawowej nr 153

Uzasadnienie:

Płynność i poprawność wykonania elementów z użyciem rekwizytu.

III miejsce – Emilia Korus ze Szkoły Podstawowej nr 138

Uzasadnienie:

Wykonanie utworu z trudnym, profesjonalnym podkładem muzycznym bez linii melodycznej.

W kategorii klas II-III jury przyznało:

I miejsce – Olga Tomczyk ze Szkoły Podstawowej nr 153  

Uzasadnienie:

Czysty, rytmiczny śpiew, oryginalna barwa głosu, wykorzystanie elementów artykulacji muzycznej (glissando, vibrato), ogólny wyraz artystyczny.

II miejsce – Fryderyk Gryglas, Lena Dudzik, Michalina Szmyt, Kamila Kwaśniewska ze Szkoły Podstawowej nr 138

Uzasadnienie:

Wykorzystanie różnorodnych figur ukraińskiego tańca ludowego, wdzięk,  ogólny wyraz artystyczny.

W kategorii klas IV-VII jury przyznało:

I miejsce – Wiktoria Postawa ze Szkoły Podstawowej nr 93

Uzasadnienie:

Bardzo dobre i dynamiczne wykonanie trudnego utworu fortepianowego, dobór ambitnego repertuaru.

II miejsce – Maciej Tischner, Maciej Matus ze Szkoły Podstawowej nr 138

Uzasadnienie:

Urozmaicenie trików piłkarskich, umiejętne wykorzystanie podkładu muzycznego do prezentacji pokazu sportowego, współpraca.

III miejsce – Grupa dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 50

Uzasadnienie:

Idealne zsynchronizowanie podkładu perkusyjnego ze śpiewem, rytmika.

Wyróżnienia:

Wyróżnienie indywidualne:

Róża Geringer z Samorządowego Przedszkola nr 38

Uzasadnienie:

Czysty śpiew, ekspresja wykonania, ruch sceniczny, wdzięk.

                                                                                                                        Organizatorzy:

Jadwiga Więcławek

                                                                                                                  Hanna Ufir

Małgorzata Kubiak

 

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.