FINAŁ V DZIELNICOWEGO KONKURSU TALENTÓW – WYNIKI

DSCF3766

Kraków, 17.05.2017r.

Protokół z Finału V Dzielnicowego Konkursu Talentów

„Jestem genialnym dzieckiem, czyli pokaż co potrafisz”

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ!!!

 

Dnia 17.05.2017r. w Szkole Podstawowej nr 153 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Krakowie odbył się finał V Dzielnicowego Konkursu Talentów  pod hasłem: „Jestem genialnym dzieckiem, czyli pokaż  co potrafisz”.

Celem konkursu było odkrywanie młodych talentów i  promowanie uzdolnionych uczestników.

 

Jury w składzie:

Przewodnicząca:         Anna Strojny (nauczyciel nauczania zintegrowanego),

Członkowie:                 Andrzej Gąsiorowski – sędzia I kat. Polskiego Towarzystwa Tanecznego

sędzia WDC (World Dance Council)

Karolina Pasiut – nauczyciel muzyki,

oceniało 19 występów (śpiew, taniec, gimnastyka artystyczna oraz gra na instrumentach muzycznych).

 

Ocenie podlegał ogólny wyraz artystyczny, w przypadku piosenek –  wokal, dykcja                      oraz poprawność językowa (piosenki obcojęzyczne), w tańcu – choreografia i poprawne wykonanie układu.

W finale wzięło udział 133 uczestników (soliści, duety, zespoły) z Samorządowych Przedszkoli nr 38, 77, 82,  137 oraz Szkół Podstawowych nr  50, 93, 138 i 153.

 

Jury przyznało:

W kategorii 5-6 latków :

I miejsce – grupa taneczna z Samorządowego Przedszkola nr 137 za „Krakowiaka”

Uzasadnienie:

Ambitny układ choreograficzny, różnorodność figur, synchronizacja, dynamika i ekspresja wykonania tańca ludowego.

 

 

II miejsce – Grupa VI z Samorządowego Przedszkola nr 82

Uzasadnienie:

Ujmujący dobór repertuaru, prezentacja autorskiej piosenki „Ballada dzieci z Głowackiego”, zastosowanie różnorodności elementów muzycznych, oryginalny dobór instrumentów perkusyjnych, czystość śpiewu i umiejętność zgrania zespołu.

 

III miejsce – Grupa V z Samorządowego Przedszkola nr 82

Uzasadnienie
Interesująca aranżacja i zachowanie rytmicznego przebiegu utworu pt. „Frappe Rondo Alla Turca”.

 

 

W kategorii klas I :

I miejsce – Maja Affeltowicz ze Szkoły Podstawowej nr 153

Uzasadnienie:

Ambitny dobór repertuaru, niepowtarzalna barwa głosu, czystość i ekspresja uczuciowa wykonania piosenki, nienaganna dykcja.

 

W kategorii klas II-III :

I miejsce – Aleksandra Trojan  ze Szkoły Podstawowej nr 93

Uzasadnienie:

Znakomite zaprezentowanie układu gimnastycznego, płynność i poprawność wykonania trudnych elementów, wspaniały wyraz artystyczny, wdzięk i elegancję.

II miejsce – Aleksandra Połeć  i Hanna Lewkowicz – duet taneczny ze  Szkoły Podstawowej
nr 153

Uzasadnienie:

Estetyka i precyzja ruchu, interpretacja artystyczna dopasowana do charakteru utworu, autorski układ choreograficzny.

III miejsce – Kateryna Teslenko ze Szkoły Podstawowej nr 138

Uzasadnienie:

Oryginalna choreografia z użyciem  rekwizytów, wspaniały wyraz artystyczny, synchronizacja muzyczna    z  układem choreograficznym.

 

W kategorii klas IV-VI :

I miejsce –Weronika Kotra ze Szkoły Podstawowej nr 138

Uzasadnienie:

Za umiejętności techniczne gry na flecie poprzecznym, opanowanie nad brzmieniem instrumentu oraz za  indywidualny przekaz emocjonalny.

 

Wyróżnienia:

W kategorii 4-6 latków:

Grupa VI, Przedszkole nr77

Grupa „Puchatki”, Przedszkole nr 38

-indywidualne – Zofia Morys, Przedszkole nr 38

 

W kategorii klas II-III

Zespół taneczny  klasa 3d, SP 93

 

W kategorii klas IV-VI

Paula Jarczyk – Szkoła Podstawowa nr 153

 

GRATULUJEMY !!!!

 

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.