Protokół z Finału IV Dzielnicowego Konkursu Talentów

 

Kraków, 13.05.2015r.

DSCF0322Protokół z Finału IV Dzielnicowego Konkursu Talentów

„Jestem genialnym dzieckiem, czyli pokaż co potrafisz”

 Dnia 10.05.2016r. w Szkole Podstawowej nr 153 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Krakowie odbył się finał IV Dzielnicowego Konkursu Talentów  „Jestem genialnym dzieckiem, czyli pokaż  co potrafisz”.

Celem konkursu było odkrywanie młodych talentów i  promowanie uzdolnionych uczestników.

Jury w składzie:

  • przewodniczący – Agnieszka Dziubla (muzyk instrumentalista),
  • członek – Anna Strojny (nauczyciel nauczania zintegrowanego),
  • członek – Sabina Augustyn (nauczyciel w-f, instruktor tańca),
  • członek – Marta Grabińska – Kęsek (nauczyciel j. angielskiego),

oceniało 20 występów (śpiew, taniec, gimnastyka artystyczna oraz gra na instrumentach muzycznych).

Ocenie podlegał ogólny wyraz artystyczny, w przypadku piosenek –  wokal, dykcja, oraz poprawność językowa w przypadku piosenek obcojęzycznych, a w tańcu – choreografia
i aranżacja muzyczna.

W finale wzięło udział 80 uczestników (soliści, duety, zespoły) z Samorządowych Przedszkoli nr 38, 82,  137 oraz Szkół Podstawowych nr  50, 93, 138, 153.

 

W kategorii 4-6 latków jury przyznało:

I miejsce – grupa 4.latków z Samorządowego Przedszkola nr 82 za „Taniec kwiatów” wykonany w takt zgodnej  z treścią i nastrojem muzyki, za harmonię, płynność i synchronizację ruchów, za ład w tańcu oraz ogólny wyraz artystyczny.

II miejsce – Kółko taneczne z Przedszkola nr 38 za zaskakujący dobór repertuaru, zachowanie rytmu i tempa w układzie tanecznym, ekspresję wykonania tańców ludowych  oraz piosenki.

III miejsce – grupa  „Biedronki” z Samorządowego Przedszkola nr 38 za oryginalny układ choreograficzny wraz z ekspresyjnymi kombinacjami rytmicznymi wprowadzającymi w nastrój.

W kategorii klas II-III jury przyznało:

I miejsce – Kateryna Teslenko – ze Szkoły Podstawowej nr 138 za oryginalną choreografię z użyciem rekwizytu, za wspaniały wyraz artystyczny, za synchronizację muzyczną z układem choreograficznym.

II miejsce – Aleksandra Połeć  i Zofia Sułecka – duet taneczny ze Szkoły Podstawowej nr 153 za estetykę ruchu, interpretację artystyczną dopasowaną do charakteru utworu oraz za precyzję ruchu.

III miejsce – Aleksandra Półchłopek ze Szkoły Podstawowej nr 93 – za ambitny układ taneczny wg własnej choreografii, za gładkość i pewność ruchów, poprawność i ekspresję wykonania.


W kategorii klas IV-VI jury przyznało:

I miejsce – Wiktoria Adamczyk ze Szkoły Podstawowej nr 138 za perfekcyjne wykonanie ambitnego układu gimnastycznego, za  wdzięk i elegancję wykonania.

II miejsce – Justyna Witomska ze Szkoły Podstawowej nr 153 za oryginalną barwę głosu,
ekspresyjną interpretację piosenki  oraz poprawność językową.

III miejsce – Jan Filipowicz ze Szkoły Podstawowej nr 93 – gra na gitarze za umiejętności techniczne, opanowanie nad brzmieniem instrumentu oraz za  indywidualny przekaz emocjonalny.

 

Wyróżnienia:

– Koło teatralne z Samorządowego Przedszkola nr 82  za inscenizację pt.”To śpiewa Paryż…”

–  Zespół „Wiercipiętki” – grupa Mądrali z Samorządowego Przedszkola nr 137

– Lena Sajdak Sonia Sajdak ze  Szkoły Podstawowej nr 50

 

Nagrody i dyplomy zostaną dostarczone do szkół i przedszkoli do dnia 25 maja 2016r.

Gratulujemy !!!

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.