Warsztaty „WIDZIEĆ RĘKAMI, SŁYSZEĆ OCZAMI…”

20151120_143025_resized_2Klasa Ic od początku roku szkolnego 2015/2016 uczestniczy w spotkaniach pt. „Widzieć rękami, słyszeć oczami…”  Jest to cykl 7 warsztatów, które mają na celu przybliżyć dzieciom temat niepełnosprawności oraz uświadomić posiadanie i funkcjonowanie zdrowych sprawnych zmysłów.

Spotkania te są też formą edukacji prozdrowotnej, Zajęcia w formie zabaw ograniczających ich możliwości ruchowe i zmysłowe uświadamiają nie tylko trudności wynikające z tych ograniczeń, lecz budzą świadomość własnej sprawności, zdrowia, posiadanych możliwości wielozmysłowego odbioru rzeczywistości.


Za nami już kilka spotkać m.in „WIDZĘ- DOSTRZEGAM”, „DOTYKAM- CZUJĘ”, „STOJĘ- RÓWNOWAŻĘ”, „PORUSZAM SIĘ – WSPIERAM”, „MÓWIĘ- POROZUMIEWAM SIĘ”. Wkrótce kolejne spotkania pt. „POMAGAM- ROZUMIEM”, „SŁYSZĘ- SŁUCHAM”.
Dzięki takim warsztatom dzieci uczą się tolerancji, akceptacji dla osób i sytuacji trudniejszych oraz modelują właściwe postawy wobec niepełnosprawności.

Monika Gołąb

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.