Konkurs "W Zielonej Sieci"

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas IV,  V, VI do wzięcia udziału w Wojewódzkim  Konkursie Ekologicznym "W Zielonej Sieci".

HASŁO KONKURSU BRZMI:

"Troszcz się o człowieka, o zwierzę, o zioło, o wodę i powietrze, aby Ziemia nie została ich zupełnie pozbawiona"

św. Franciszek z Asyżu,  "Dekalog"

Konkurs zorganizowany jest przez Pracownię Edukacji Artystycznej i Regionalnej Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie w trzech kategoriach: literackiej, plastycznej i teatralnej.
Propozycje konkursowe:
KATEGORIA LITERACKA:

• napisz list – apel skierowany do swoich rówieśników, nawiązujący do hasła tegorocznego konkursu (objętość pracy – do 2 stron formatu A4, prace indywidualne),
  • napisz pracę będącą odpowiedzią na pytanie: co zrobić z bezdomnymi czworonogami? (objętość pracy – do 3 stron formatu A4, prace indywidualne).

KATEGORIA PLASTYCZNA:

• wykonaj plakat – tematycznie związany z ochroną zwierząt, roślin, wody lub powietrza (prace indywidualne, format A3),
  • uszyj (wydziergaj, etc.) cieplutki kocyk (kołderkę, poduszkę) dla psów i kotów mieszkających w schronisku – pracę możesz wykonać z koleżanką lub kolegą, koc o wymiarach max. 150×150 cm musi być wykonany z materiałów, które są bezpieczne dla zwierząt.

KATEGORIA TEATRALNA:

• Spotkanie w schronisku – historie zwierząt pozbawionych domu (czas trwania do 7 min., liczba osób występujących – max. 5, oprawa sceniczna – dowolna).

TERMINARZ:

do 23 listopada 2009 roku zgłaszanie do biblioteki szkolnej chęci udziału w konkursie,
do 8 grudnia 2009 roku przynoszenie prac plastycznych i literackich,
styczeń 2010 roku eliminacje w kategorii teatralnej,
luty 2010 roku wręczenie nagród podczas trwania imprezy finałowej.

Zapisy do konkursu przyjmuje oraz dodatkowych informacji udziela pani Jadwiga Więcławek.

Zapraszamy do biblioteki szkolnej.